Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym

Pół na pół
Szkoda, że nie inny zespół

Archiwum sond

-

Genticus Cup: W Halowym Pucharze Białegostoku została "wielka" czwórka: Krymar (brąz), Vemar, Genticus (srebro) i Top Auto (złoto)
26.01.2018, Piłkarska Grand Prix
W miniony czwartek zakończyły się eliminacje III Halowego Pucharu Białegostoku, inaugurującego tegoroczną XVI edycję Genticus Cup'18. Do półfinałów awansowali: liderzy grup od pierwszej kolejki spotkań do ostatniej - Krymar z grupy A i Genticus Maltrans z B oraz wiceliderzy, którzy dopiero w ostatniej kolejce spotkań zapewnili sobie grę w półfinałach - Vemar Adrenalina (w grupie A - z lewej) i Top Auto (w B - z prawej).

Ciekawo zapowiadają się mecze półfinałowe w III HPB 2018. Pierwsze spotkanie rozegrają ekipy Krymaru i Top Auto. To może być ciekawa walka, o ile oba zespoły stawią się w pełnych składach. Drugi półfinał tworzą Genticus Maltrans i Vemar Adrenalina. To będzie pasjonujące spotkanie. Ekipa Maltransu zapewne będzie chciała wziąć rewanż za spotkanie z poprzedniego turnieju, gdzie uległa Adrenalinie 4:5 po niesamowitym widowisku.

Wszystkich fanów dobrego futbolu zapraszamy na sobotnie półfinały! Emocji nie zabraknie!

WYNIKI PÓŁFINAŁOWYCH MECZÓW SOBOTNICH 27.01:

18.00 KRYMAR - TOP AUTO 0:0 (0:0) - karne 3:4. Gole: karne strzelone - Mateusz Koc, Marcin Grygoruk, Janusz Miczejko - Nie strzelił: Mirosław Kondratiuk, Adrian Zapolski; karne strzelone - Kamil Stoczko, Paweł Boruta, Michał Sewastianiuk, Łukasz Skrzypek - niestrzelony: Adam Kuczyński. Noty bramkarzy: Kamil Kołpak - 6; Artur Paciorek - 6. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 2; 0.

18.35 GENTICUS MALTRANS - VEMAR ADRENALINA 5:2 (1:2). Gole: Rafał Szczęsny (5), Damian Szczęsny - 2 (18, 20), Michał Wigda (24), Damian Bruliński (25); Daniel Łempicki (8), Mariusz Gromko (14). Noty bramkarzy: Adam Wasilczuk - 5; Kamil Tarasiuk - 3. Kary: 0 min.; 2 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

3. Adam Wasilczuk (Genticus Maltrans) 4,80

W pierwszym półfinale Krymar mierzył się z ekipą Top Auto. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, z lekką przewagą Krymaru. Zespół gości co jakiś czas odgryzał się rywalom groźnymi kontrami, po których powinna paść chociaż jedna bramka. Spotkanie do ostatnich minut trzymało w napięciu, każda akcja mogła zakończyć się awansem jednej z drużyn, jednakże świetne zawody rozgrywali bramkarze obu ekip. Po ostatnim gwizdku drużyny podeszły do wykonywania rzutów karnych, w których lepszy okazał się Top Auto. Na szczególne słowa uznania zasługuje bramkarz gości, Artur Paciorek, który w pięknym stylu obronił dwie "11", dając swojej drużynie awans.

W drugim meczu półfinałowym mierzyły się ekipy Genticusu Maltrans i Vemaru Adrenalina. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielu emocji, gdzie obie drużyny "badały" się wzajemnie, nie chcąc szybko stracić kontroli nad spotkaniem. Do przerwy nieco lepszą ekipą był Vemar, schodząc do szatni z prowadzeniem 2:1, jednakże po zmianie stron "obudził" się Maltrans, nie dając rywalom najmniejszych szans na uzyskanie korzystnego wyniku. Warto zaznaczyć, że świetne zawody rozegrał Damian Szczęsny, który "podniósł" drużynę w trudnym momencie, strzelając dwie bramki w dwie minuty. Ekipa Genticusu zasłużenie uzyskała awans do finału rozgrywek, "odsyłając" Vemar do walki o 3 miejsce.

Już dziś zapraszamy na mecz o 3 miejsce, a następnie na finał rozgrywek!

WYNIKI FINAŁOWYCH MECZÓW NIEDZIELNYCH 28.01:

Mecz o 3 miejsce :
15.25 KRYMAR - VEMAR ADRENALINA 3:0 (1:0)
. Gole: Przemysław Zaręba (13), Karol Kozłowski (25), Bogusław Seweryn (27). Noty bramkarzy: Kamil Kołpak - 6; Kamil Tarasiuk - 4. Kary: 0 min.; 2 min. Pkt. za kartki białe: 0; 2.

Mecz o 1 miejsce :
16.00 GENTICUS MALTRANS - TOP AUTO 2:4 (0:2)
. Gole: Damian Szczęsny (24), Rafał Szczęsny (26); Kamil Stoczko (4), Łukasz Skrzypek (12), Leszek Filipiuk (20), Michał Sewastianiuk (29). Noty bramkarzy: Adam Wasilczuk - 4; Marcin Szypluk - 4. Kary: 0 min. i 1 czerwona kartka (26 min. - Wojciech Malinowski); 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

Mecz o 3. miejsce przebiegł pod dyktando jednej drużyny. Krymar kontrolował sytuację i prowadził od 13 minuty do końca spotkania. Dodatkowo na bramce spisywał się rewelacyjnie Kołpak, który nie pozwolił przeciwnikom na zdobycie choćby honorowego gola.

W wielkim finale niepokonana dotąd jedyna drużyna turnieju (4 zwycięstwa i 1 remis) Genticus Maltrans doznała pierwszej i jakże bolesnej goryczy porażki z Top Auto, z którym w grupie zremisowała. Przeciwnicy czerwono - czarnych od samego początku skutecznie się "murowali", kontrowali i prowadzili to spotkanie pod swoją kontrolą. Wprawdzie wynik dla Top Auto 3:0 bracia Szczęsni umniejszyli do 3:2, ale zaraz potem czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką "załapał" kapitan Maltransu. Gra w osłabieniu przez 5 minut uniemożliwiła doprowadzenie choćby do remisu i ostatecznie Genticus "poległ" 2:4.