Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym

Pół na pół
Szkoda, że nie inny zespół

Archiwum sond

-

Genticus Cup: W Halowym Pucharze Białegostoku po pierwszym weekendzie zmagań liderami - Krymar i Genticus. 20 zł kary Radaru. Kto udanie zakończy eliminacje?
15.01.2018, Piłkarska Grand Prix
W miniony weekend ruszył styczniowy III Halowy Puchar Białegostoku, który inauguruje tegoroczną XVI edycję Genticus Cup'18. Impreza organizowana jest w hali SP 47 w Białymstoku przy ul. Palmowej. W turnieju startuje 10 zespołów. Na Radar za nienadesłanie zgłoszenia mailem do minionej niedzieli nałożona została regulaminowa kara w wys. 20 zł, którą zespół musi opłacić przed swoim najbliższym meczem. Pierwszymi liderami po pierwszym weekendzie zmagań zostali - Krymar (z lewej) w grupie A i Genticus Maltrans (z prawej) w B.

Znamy już cały terminarz gier do końca eliminacji (18.01, 20.01, 21.01, 25.01), jak i półfinałów (27.01) oraz finałów (28.01).

Po I kolejce spotkań (w minioną sobotę) w grupie A na dwóch pierwszych miejscach premiowanych awansem do półfinałów były zespoły Krymaru i Adrenaliny, zaś w B - Genticusu i Czarnych Strzał. Po II kolejce spotkań w minioną niedzielę zmieniły się te "dwójki" w obu grupach w połowie i na prowadzeniu aktualnie są: Krymar i AB Grand w grupie A oraz Genticus (mimo pauzowania w niedzielę) i Top Auto w grupie B.

Natomiast na pytanie, kto udanie zakończy eliminacje, poznamy odpowiedź w grupie A 25.01, a w grupie B - wcześniej - 21.01.

WYNIKI MECZÓW CZWARTKOWYCH 18.01:

20.40 RAMIS - CZARNE STRZAŁY (B) 2:5 (0:4). Gole: Błażej Kobeszko (25), Konopko Kacper (30); Olchowik Hubert - 3 (6, 15, 15), Pałkiewicz Krzysztof (9), Bieńkowski Adam (26). Noty bramkarzy: Małkiewicz Mariusz - 4; Jabłoński Dawid - 4. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

21.15 GENTICUS MALTRANS - POLTANK (B) 8:1 (3:0). Gole: gol samobójczy (8), Bruliński Damian - 4 (14, 15, 21, 23), Szczęsny Rafał (24), Łoś Kacper (26), Brak Damian (28); Chlabicz Maciej (16). Noty bramkarzy: Adam Wasilczuk - 5; Mateusz Timoszuk - 3. Kary: 2 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

Po meczach czwartkowych 18.01 Genticus Maltrans dzięki efektywnej i efektownej wygranej z Poltankiem (aspirującym także do awansu po pokonaniu wcześniej Top Auto) aż 8:1 umocnił się na prowadzeniu w grupie B.

Czarne Strzały notując "planowe" zwycięstwo z Ramisem i wykorzystując pauzę Top Auto zepchnęły ten zespół z II miejsca na III, zajmując samemu za niego premiowaną awansem drugą lokatę w tabeli.

WYNIKI MECZÓW SOBOTNICH 20.01:

18.40 FC DR TUSZ - KRYMAR (A) 2:1 (0:0). Gole: Krzysztof Dzieduszow - 2 (23, 28); Karol Kozłowski (24). Noty bramkarzy: Rafał Trusiewicz - 5; Karol Łotowski - 4. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

19.15 RADAR KRYNICE - VEMAR ADRENALINA (A) 6:6 (4:1). Gole: Damian Oświeciński (4), Dawid Kosowski - 4 (6, 7, 17, 28), Krystian Małyszko (15); Mariusz Gromko (10), Paweł Moskal - 2 (16, 18), Marcin Korzeniewski (24), gol samobójczy (25), Maciej Tomczyk (30). Noty bramkarzy: Mateusz Uścinowicz - 4; Tomasz Szczechowski - 1. Kary: 2 min.; 2 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

19.50 POLTANK - TOP AUTO (B) 1:6 (0:2) Gole: Damian Załęski (30); Łukasz Skrzypek - 2 (3, 14), Bartosz Janucik - 3 (18, 26, 27), Kamil Stoczko (30). Noty bramkarzy: Mateusz Timoszuk - 4; Marcin Szypluk - 5. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

20.25 CZARNE STRZAŁY - GENTICUS MALTRANS (B) 2:6 (0:2) Gole: Tomasz Lipski (18), Hubert Olchowik (21); Damian Bruliński - 3 (14, 15, 30), Damian Brak - 2 (17, 30), Rafał Szczęsny (23). Noty bramkarzy: Dawid Jabłoński - 4; Adam Wasilczuk - 4. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

Sobotnia kolejka spotkań eliminacyjnych przyniosła sporo ciekawych rozstrzygnięć.

W grupie A raczej dość niespodziewanie FC Dr Tusz pokonał 2:1 wyżej notowany zespół Krymaru. Dzięki tej wygranej zwycięzcy włączyli się do walki o awans. Krymar wprawdzie utrzymał prowadzenie w tabeli, ale niczego do końca pewnym być nie może. W niedzielę wprawdzie czeka go mecz z ostatnim w tabeli Radarem, ale że nie można go lekceważyć, przekonał się o tym w sobotę Vemar. Piłkarze z Krynic prowadzili już 4:1, byli bliscy wygranej z wyżej notowanym przeciwnikiem, ale w ostatniej minucie gry gola wyrównującego zdobył Tomczyk. Adrenalina "wyszarpała" punkt i awansowała na II miejsce w tabeli. A ta jest nader ciekawa, bo teoretycznie awansować z grupy A może jeszcze zarówno pierwszy Krymar jak i ostatni Radar.

W grupie B idący jak burza Genticus Maltrans, "gromiący" jednych przeciwników za drugimi, tym razem "rozjechał" Czarne Strzały "tylko" 6:2 (wobec wcześniejszych jeszcze wyższych wyników - 8:2 z Ramisem i 8:1 z Poltankiem). Dzięki temu zwycięstwu czerwono - czarni zapewnili sobie już awans. A z którego to nastąpi miejsca - I czy II zadecyduje niedzielny pojedynek z Top Auto. Ten wygrywając z Poltankiem utrzymał się w walce o awans. Czarne Strzały wprawdzie utrzymały II miejsce, ale... wygrana Top Auto z Genticusem w niedzielę zepchnie Strzały z II miejsca w dół, Top Auto awansuje z I miejsca, a Genticus z II. Remis da I miejsce Maltransowi, II - Top Auto i Strzały także odpadną. Wygrana Genticusu zapewni awans jemu z I miejsca i z II Strzałom, ale... pod warunkiem, że Poltank nie wygra z Ramisem. Jeśli Poltank zdobędzie 3 punkty, a Top Auto przegra, wówczas 3 zespoły miałyby po 6 pkt. i o awansie zadecydowałaby "mała" tabela między nimi, a w tej najlepszy bilans ma Top Auto i to ten zespół wtedy awansowałby do półfinałów:
1. Top Auto 2 3 9:5
2. Czarne Strzały 2 3 7:8
3. Poltank 2 3 6:9.

Smaczku dodaje niedzielnemu spotkaniu na "szczycie" jeszcze dodatkowo to, iż w Top Auto czołową rolę odrywają eksgenticusowcy - Janucik i Stoczko, którzy w sobotę strzelili 4 z 6 goli Poltankowi, a jeszcze rok temu wywalczyli w barwach Genticusu wicemistrzostwo Polski zespołów niezrzeszonych w Orlik Polska w Rzeszowie. Zapowiada się więc arcyciekawy pojedynek.

WYNIKI MECZÓW NIEDZIELNYCH 21.01:

14.15 KRYMAR - RADAR KRYNICE (A) 3:2 (1:0) Gole: Tomasz Wawiernia (14), Tomasz Humienny (24), Mirosław Kondratiuk (30); Dawid Kosowski - 2 (26, 28). Noty bramkarzy: Kamil Kołpak - 5; Mateusz Uścinowicz - 5. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

14.50 AB GRAND - FC DR TUSZ (A) 3:6 (0:2) Gole: Łukasz Radzymiński (21), Mirosław Popławski (27), Mirosław Kiszkorno (30); Krzysztof Dzieduszow - 2 (9, 28), Kamil Cęcłowski - 2 (15,26), Mateusz Ścieszko - 2 (19,25). Noty bramkarzy: Tomasz Bartoszuk - 4; Rafał Trusiewicz - 5. Kary: 4 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

15.25 POLTANK - RAMIS (B) 1:6 (0:2) Gole: Mateusz Ryszkowski (22); Kacper Konopko - 2 (10, 29), Krzysztof Malinowski - 3 (14,25,28), Przemysław Komosa (20). Noty bramkarzy: Rafał Kulesza - 3; Dariusz Półtorak - 5. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

16.00 TOP AUTO - GENTICUS MALTRANS (B) 2:2 (2:1) Gole: Bartosz Janucik (2), Łukasz Skrzypek (15); Damian Bruliński - 2 (13, 18). Noty bramkarzy: Marcin Szypluk - 5; Adam Wasilczuk - 5. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

Dzisiejsze zmagania w III HPB 2018 zaczęły drużyny Krymaru oraz Radaru Krynice. Tym razem obyło się bez niespodzianki, chociaż mecz trzymał w emocjach do ostatnich minut. Krymar prowadził już 2:0, a mimo to drużyna z Krynic dała radę "dogonić" wyżej notowanego rywala, strzelając dwie bramki w dwie minuty. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się niespodzianką, to drużyna mistrza BLS wyprowadziła decydującą kontrę, dającą 3 pkt. i pewny awans do półfinałów III HPB. Warto zaznaczyć, że Krymar grał w "okrojonym" składzie.

Drugie spotkanie grupy A mogło zaskoczyć dosyć słabym występem zespołu AB Grand, który przyzwyczaił swoich fanów do optymalnej formy. FC Dr Tusz bez większych problemów pokonał rywala, do przerwy prowadząc 2:0, a całe spotkanie wygrał 6:2. Tym samym drużyna FC Dr Tusz zrobiła olbrzymi krok w stronę awansu do półfinału. Do tego mają jednak jeszcze szansę dostać się zarówno FC Dr Tusz, jak i AB Grand oraz Vemar Adrenalina. Tak więc walka o awans trwać będzie do najbliższego czwartku.

Starcia w grupie B rozpoczęły drużyny Poltanku oraz Ramisu. Dotychczasowa "czerwona latarnia" grupy B zaskoczyła kibiców zwyżką formy, bez problemu pokonując zespół Poltanku aż 6:1! Ramis zdecydowanie zagrał swój najlepszy mecz w tej edycji turnieju, dzięki czemu zepchnął ekipę Poltanku na ostatnie miejsce w tabeli. Wynik tego spotkania oraz jego rozmiary można nazwać co najmniej małą niespodzianką.

W drugim spotkaniu, okrzykniętym "Match Day", mierzyły się ekipy Top Auto oraz Genticus Maltrans. Gospodarzom awans dawał każdy zdobyty punkt w tym spotkaniu, natomiast ekipa Maltransu miała już zapewniony awans, gra toczyła się zatem o ostateczną pozycję w tabeli. Drużyna Top Auto wyszła na mecz ustawiona defensywnie, czekając na swoje szanse. Bramkę na 1:0 zdobył były zawodnik Genticusu Bartosz Janucik. W 13 minucie spotkania pewnie wykorzystał rzut karny Damian Bruliński i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem remisowym, jednak w ostatniej sekundzie pięknym uderzeniem z dystansu "zdjął pajęczynę" Łukasz Skrzypek. W drugiej połowie Genticus rzucił się na rywala, chcąc doprowadzić do wyrównania. W zaledwie 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy drugą bramkę zdobył lider najlepszych strzelców III HPB - Damian Bruliński, ustanawiając wynik spotkania. Przez ostatnie 10 minut meczu obie drużyny bardziej broniły własnej bramki, niż myślały o atakowaniu, gdyż taki wynik "ustawiał" zarówno jednych jak i drugich. Genticus awansował z I miejsca, Top Auto - z II, a z podium spadły "przyglądające" się pojedynkowi, pauzujące w ostatniej kolejce spotkań, Czarne Strzały.

WYNIKI MECZÓW CZWARTKOWYCH 25.01:

20.40 AB GRAND - VEMAR ADRENALINA (A) 3:5 (1:2) Gole: Andrzej Jakiel (12), Sebastian Kozłowski (18), Łukasz Radzymiński (29); Mariusz Gromko - 3 (3,26,27), Marcin Korzeniewski - 2 (10,22). Noty bramkarzy: Tomasz Bartoszuk - 4; Kamil Tarasiuk - 5. Kary: 0 min.; 0 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

21.15 FC DR TUSZ - RADAR KRYNICE (A) 1:1 (1:0) Gole: Kamil Ceckowski (2); Damian Oświeciński (30). Noty bramkarzy: Rafał Trusiewicz - 5; Mateusz Uścinowicz - 5. Kary: 2 min.; 2 min. Pkt. za kartki białe: 0; 0.

Najlepsi bramkarze po czwartku 25.01:

Czwartkowe zmagania w Grupie A, po dość sensacyjnych rozstrzygnięciach, wyłoniły czwarty zespół, który zagra w półfinałach III HPB 2018.

Pierwszy mecz dnia, pomiędzy AB Grandem i Vemar Adrenaliną nie przyniósł niespodzianek. Goście, którzy z każdym meczem nabierają rozpędu, pokonali niżej notowanego rywala 5:3. Gołym okiem widać było zaangażowanie drużyny Vemaru, której tylko zwycięstwo przedłużało walkę o awans. Kibice AB Grandu mogą być jednak zapewne pełni nadziei (co do najbliższych losów w BLS), ponieważ ich drużyna wydaje się wracać na właściwe tory, po całkiem dobrym spotkaniu z ekipą Vemaru. Przy wyniku 2:3 gospodarze mieli "setkę", lecz piłkę intuicyjnie obronił bramkarz. Zaraz potem poszła kontra na 2:4, po czym tak doświadczona drużyna jak Adrenalina nie dała sobie "wydrzeć" kompletu punktów. Goście po wygranym spotkaniu byli na pozycji dającej awans, lecz musieli jeszcze czekać na wynik drugiego meczu dnia, aby móc świętować awans.

W drugim spotkaniu mierzyły się ekipy FC DrTusz i Radaru Krynice. Gospodarze koniecznie potrzebowali 3 pkt (po wygranej Adrenaliny) aby awansować do następnej rundy. Ekipa Tuszu bardzo pewnie podeszła do spotkania, co przełożyło się na bramkę już w 3 minucie spotkania. Przez dłuższy okres meczu gra była bardzo chaotyczna i przypominała bardziej "kopaninę", jednakże czas grał na korzyść gospodarzy, którzy przybliżali się do awansu. I wtedy nadeszła 30 minuta spotkania: po dość nieprzemyślanym faulu obrońcy piłkę na 8 metrze ustawił Damian Oświeciński. Sędzia gwizdnął, a Damian huknął nie do obrony, odbijając jeszcze piłkę od słupka. Sędzia zagwizdał po raz ostatni, rozczarowanie i zdziwienie zapanowało na twarzach piłkarzy FC DrTusz. Po sensacyjnym pokonaniu Krymaru zdawało się, że pewnie kroczą po awans, jednakże na ich drodze stanęła ekipa Radaru, która przez większą część turnieju była "dostarczycielem punktów" w Grupie A, a mimo to znacząco wpłynęła na sytuację w grupie. Brawa dla Radaru za dzielną walkę do ostatnich minut oraz wyrazy współczucia dla zawodników FC DrTusz. Taka jest piłka - nieprzewidywalna i w tym jest jej całe piękno.

Ciekawo zapowiadają się mecze półfinałowe w III HPB 2018. Pierwsze spotkanie rozegrają ekipy Krymaru i Top Auto. To może być ciekawa walka, o ile oba zespoły stawią się w pełnych składach. Drugi półfinał tworzą Genticus Maltrans i Vemar Adrenalina. To będzie pasjonujące spotkanie. Ekipa Maltransu zapewne będzie chciała wziąć rewanż za spotkanie z poprzedniego turnieju, gdzie uległa Adrenalinie 4:5 po niesamowitym widowisku.

Wszystkich fanów dobrego futbolu zapraszamy na sobotnie półfinały ! Emocji nie zabraknie !

Półfinały: sobota 27.01
18.00 : KRYMAR - TOP AUTO
18.35 : GENTICUS MALTRANS - VEMAR ADRENALINA

Finały: niedziela 28.01 - 15.25 o 3 miejsce; 16.00 o 1 miejsce.
oglądalność: 1634 (Redakcja)